Загальні поради щодо експлуатації протеза в домашніх умовах

Загальні поради щодо експлуатації протеза в домашніх умовах

Після того, як протез виготовлений і пацієнт навчився ним користуватися на тренуваннях з ходи, настає найбільш складний період. Це період, в якому пацієнт вчиться справлятися з усіма особливостями використання протезного виробу самостійно в домашніх умовах.

Одним з факротів успішного використання протеза в домашніх умовах – це постійний контроль і багаторазове повторення одних і тих же дій, поки користувач протеза не зможе виконувати їх автоматично.

Догляд за протезом – ще одна із сторін користування протезом в домашніх умовах. Основні правила догляду за протезом описані в керівництві з експлуатації до нього, також про них розповідає інженер-протезист на тренуваннях.

Особливо слід звертати увагу на очистку внутрішньої поверхні куксоприймача.

Чистота і стерильність в куксоприймачі гарантують відсутність проблем з інфекціями шкіри та дерматитів.

Протез будь-якої конструкції і виду не можна тримати в сирому місці, навіть якщо він призначений для використання у вологому середовищі (протез для купання).

Постійний вплив вологого середовища на протез саме в знятому положенні може вплинути на форму куксоприймальної гільзи. Те ж саме стосується нагрівальних приладів – відстань від протеза до джерела тепла має становити як мінімум метр, а від камінів, багать і печей – ще більше. Також не варто залишати знятий протез на прямому сонці.

Уникайте ударів по протезу або протезом, не перевищуйте допустиму виробником навантаження на конструкцію протезного виробу.

Головне пам’ятайте! Запорукою зручності та комфортної експлуатації протеза є постійні тренування та щоденний догляд за отриманим виробом!


Набряки кукси
10 Грудня 2021