Чи боляче ходити на протезі?

Чи боляче ходити на протезі?

У цій статті ми розберемо питання, яке турбує всіх людей, які пережили ампутацію ноги на будь-якому рівні та готуються до протезування.

Якщо післяопераційна реабілітація пройшла успішно, якщо кукса відновлюється правильно, без проблем у вигляді інфікування, якщо у пацієнта немає супутніх станів, що ускладнюють протезування, а сам протез виготовлено правильно – ходити на протезі не боляче.

Але після операції періодичні болі можуть турбувати пацієнта в період до 3-6 місяців, доки відбувається первинне загоєння тканин та утворення рубця – формуванню якого потрібно приділяти чимало уваги, щоб він не завдавав незручностей надалі. Якщо періодичні болі не минають протягом 6 місяців після операції, звертайтеся до лікаря!

Чому буває боляче ходити на протезі?

Якщо є такі проблеми, як артеріальна недостатність, недостатня м’язова маса над усіченою кісткою, інфікування поверхні кукси – ходити на протезі може бути боляче. У такому разі доведеться тимчасово припинити використання протезу та перейти на милиці. Усунення причин може бути як консервативним, включаючи лікування антибіотиками, знезараження та знеболювання у разі інфікування, так і хірургічним. Якщо сталося неправильне загоєння рани і над кісткою недостатній прошарок м’язової та сполучної тканини, може знадобитися повторна операція.

Окремий випадок, коли можуть спостерігатися болі під час ходи на протезі – це нейропатичні болі. Це досить сильні пекучі або стріляючі болі неврологічної природи, які вкрай рідко стають хронічними. Причина появи нейропатії – ушкодження нерва під час ампутації чи подальшої реабілітації. Для лікування часто використовують методи фізіотерапії у поєднанні з лікарською терапією та масажем.

Також однією с причин болі при ході на протезі є фантомний біль.

Про них чули всі, але стикаються з ними менш як половина людей, які перенесли ампутацію. Особливість фантомного болю полягає в тому, що локалізується він не в куксі, а у відсутній кінцівці, тобто болить нога якої вже нема.

Найбільшу небезпеку виникнення больового синдрому під час носіння протезу несуть інфекції шкіри.

Чинник, що сприяє розвитку інфекційного процесу – закрита від доступу повітря гільза куксоприймача. Щоб попередити інфекційне зараження, потрібно обов’язково оглядати куксу щовечора а також слід проводити щоденні гігієнічні процедури.

Періодичні болі, локалізовані глибоко в тканинах і не пов’язані з носінням протезу, можуть свідчити про трофічні зміни судин, наявність незакритих ділянок кісткового мозку або про м’язову атрофію. Все це приводи для звернення до лікаря та обстеження.


Набряки кукси
10 Грудня 2021