Набряки кукси

Набряки кукси

Набряк кукси виникає після ампутації практично завжди, але виражений він у пацієнтів по різному.

Причини виникнення набряку кукси – фізіологічні, вони включають порушення кровообігу, викликані ампутацією. Також серед причин виділяють порушення балансу білків та електролітів, порушення функції нирок та серця, посилення припливу крові до місця ампутації. Остання причина є реакцією імунної системи, яка прагне нейтралізувати мікроорганізми, що неминуче проникають у рану.

Якщо набряклість тримається у певних рамках, вона сприймається як природна реакція пошкодження тканини.

Але якщо вона стає занадто великою, поширюється на прилеглі тканини або викликає хворобливість, а також якщо шкіра в місці локалізації набряку змінює колір або стає гарячою, необхідно негайно звертатися до лікаря.

Основною причиною посилення набряклості кукси або тривалого збереження набряку є неправильне положення тіла та кукси.

Це особливо притаманно для нижніх кінцівок. Тому після операції стільки уваги приділяється навченню пацієнта правильному положенню тіла та самої кукси.Після ампутації доведеться тривалий час спати на жорсткому матраці, а також сидіти на жорстких сидіннях – це також спосіб знизити набряклість.

Перші місяці після операції застосовується туга пов’язка на куксу яка робиться завдяки еластичному бінту детальніше про це у нашій статті.


Набряки кукси
10 Грудня 2021