Силіконові лайнери якими ми працюємо

Силіконові лайнери якими ми працюємо

Раніше ми познайомили вас з колінними вузлами та штучними стопами які ми використовуємо у протезуванні наших пацієнтів. Сьогодні ми розповімо Вам про силіконові лайнери.

Рухи кукси у куксоприймальній гільзі під час ходи.

1. Ударні навантаження виникають під час торкання п’яткою штучної стопи підлоги.

2. Поршневі рухи виникають під час фази переносу протеза (хода на протезі).

3. Ротаційні рухи виникають під час фази опори на протез.

Що таке силіконовий лайнер?

У куксоприймальній гільзі під час ходи виникають поршневі та ротаційні рухи. Такі рухи під час користування протезом, стають причиною ушкодження кукси. Основною метою використання силіконових лайнерів у протезуванні кінцівок є контроль цих рухів, та захист кукси пацієнта.

Отже, силіконові лайнери, це різновид чохлів на куксу які захищають її від поршневих та ротаціїних рухів, ударних навантажень, завдяки чому хода на протезі стає більш комфортною.

Які бувають лайнери?

В залежності від анатомічних особливостей пацієнта, інженер-протезист призначає силіконовий лайнер замкового або без замкового типу.

Лайнери з замковим механізмом мають фіксатор, який гарантує надійну фіксацію кукси в протезі. Такий фіксатор потрапляє в паз замка розташованого в протезі. Завдяки цьому відбувається надійне закріплення протеза на нозі.

Для використання без замкового лайнера, на куксоприймальну гільзу додатково встановлюють вакумний клапан, та обов’язково комплектується кріпленням по типу наколінника. Тільки завдяки цим компонентам гарантується повна робота лайнера та вакуума.

У нашому центрі протезування при протезуванні нижніх кінцівок на рівні гомілки ми використовуємо лайнера американської фірми ALPS.

При протезуванні нижніх кінцівок на рівні стегна ми використовуємо лайнера німецької фірми Wagner Polymertechnik, та американської фірми ALPS.


Набряки кукси
10 Грудня 2021