
Підготування кукси під час операції з ампутації кінцівки
Рівень ампутації нижньої і верхньої кінцівки визначається хірургом індивідуально, з урахуванням об’єму здорових тканин, так, щоб максимально зберегти функцію кінцівки, створити куксу, придатну до протезування, запобігти розвитку фантомних болів і інших ускладнень.
Підготовка кукси після проведення ампутації
Важливим етапом у протезуванні є підготовка кукси до протезування. Правильне проведення цього етапу є запорукою профілактики її мікротравм при носінні протеза, швидкого навчання і формування рухових стереотипів у пацієнта.
При підготовці до протезування необхідно стежити за тим, щоб в суглобах прооперованої кінцівки не формувалися контрактури суглобів. Це перешкоджатиме нормальному процесу протезування. Існує ряд правил, наслідуючи які пацієнт може зберегти рухливість кінцівки. У цьому відео фахівець компанії OttoBock покаже, як уникнути утворення контрактури в колінному суглобі.
Виготовлення протезу
Першочергово, техніком-протезистом нашого центру здійснюється виготовлення індивідуальної куксоприймальної гільзи, а вже потім, в залежності від потреб пацієнта, протез комплектується необхідними «модулями» — колінним вузлом (при ампутації вище коліна), тримальним модулем, стопою, системою кріплення тощо. При ампутації нижніх кінцівок протезування йде за модульним принципом, розробленим компанією OttoBock. Подібна техніка побудови протезів — золотий стандарт протезування.
Освоєння протезу
Після виготовлення протезу технік-протезист навчає пацієнта користуванню протезом. Проходить навчання в декілька індивідуальних етапів. У кожного пацієнта кількість та тривалість цих процесів різна.
Догляд за куксою та протезом
В кожному окремому випадку технік протезист розповідає та навчає пацієнта, як доглядати за куксою та за протезно-ортопедичним виробом.