Що робити, якщо протез став замалий або великий

Що робити, якщо протез став замалий або великий

У первинних пацієнтів кукса може як набрякати (збільшуватись у розмірі) так і худнути (зменшуватися) – такі зміни можуть відбуватися протягом короткого часу.

Якщо обсяг кукси буде недостатнім, протез буде погано триматися на куксі і пацієнту буде здаватися, що протез став дуже важким. А якщо кукса має набряк, то відповідно вона стає великою та протез починає тиснути. У будь-якому варіанті пацієнту буде дискомфортно користуватися протезом.

Недостатній обсяг кукси досить просто компенсувати – для цього використовуються спеціальні чохли , які у нашому центрі протезування видають безкоштовно разом з протезом, ці чохли надягають на куксу в необхідній кількості (до 6 одиниць). Також можуть застосовуватись силіконові лайнери.

За чохлами і лайнерами потрібен догляд, тобто своєчасно прати чохли, та промивати теплим мильним розчином лайнер.

У разі, якщо куксоприймач занадто малий, слід звернутися в наш центр – ми виготовимо новий куксоприймач згідно ваших нових розмірів кукси. Не варто намагатися самостійно збільшити розмір куксоприймача, нагріваючи і розтягуючи його або іншими методами – так ви можете завдати шкоди собі та протезу.


Набряки кукси
10 Грудня 2021