Поради від Ottobock: тренування м’язів кукси після ампутації

Поради від Ottobock: тренування м’язів кукси після ампутації

Розтяжка мускулатури області кукси

М’язи і суглоби навколо кукси необхідно розтягувати (мал. 2, 3). Підтримка або відновлення амплітуд всіх рухів у всіх суглобах дуже важливо для освоєння повноцінної і симетричної ходи на протезі

Зміцнення м’язів здорової ноги

З дозволу лікаря і при відсутності протипоказань, рекомендується починати ходити, задіюючи м’язи здорової ноги, на наступний день після операції. Ви повинні також сфокусуватися на відновленні амплітуд рухів у всіх суглобах, щоб уникнути контрактур. Для посилення тренувань, Ваш лікар або близькі можуть Вам допомогти, забезпечивши додатковий опір.

Зміцнення м’язів області кукси

З дозволу лікаря, Вам слід почати виконувати вправи для зміцнення м’язів області кукси вже в найближчі дні після операції.

Наприклад, ви можете стягнути обидва стегна за допомогою рушника і намагатися розводити їх в різні боки (мал. 1). Ця вправа спрямована на збільшення сили м’язів, що відводять стегно. Внутрішню частину стегна Ви можете зміцнювати, стискаючи стегнами подушку або м’яч (мал. 2).

Укріплення м’язів тулуба

Мускулатура тулуба грає вирішальну роль під час навчання ходи на протезі.

Ви повинні підготуватися до цього до отримання протеза. Для виконання першої вправи сядьте на стілець, не притулившись до спинки, виконуйте поперемінні рухи руками вгору-вниз, дихайте глибоко. Дана вправа допомагає розправити грудну клітку і покращує кровообіг.

Інша вправа називається «місток». Лягте на спину, зігніть в коліні здорову ногу і витягніть руки вниз по обидва боки Вашого тіла. Підніміть таз і створіть пряму лінію від плечей до колін, потім знову опустіться на підлогу (мал. 3).


Пам’ятайте! Досягнення однієї мети є стартом до іншої.

Джон Дьюї

Набряки кукси
10 Грудня 2021