Рівні рухової активності пацієнтів

Рівні рухової активності пацієнтів

Модульний принцип побудови протезів нижніх кінцівок, розроблений компанією Ottobock, сьогодні є стандартом протезування кінцівок. При виготовленні модульних протезів ніг основне значення приділяється якості і обліку індивідуальних особливостей пацієнта.

Провівши анкетування інженер-протезист визначає рівень рухової активності пацієнта з урахуванням індивідуальних особливостей, та призначає певні колінні вузли та штучні стопи.

1 рівень рухової активності – Низький

Можливість пересування в обмеженому просторі: пацієнт пересувається на короткі відстані в межах квартири або будинку за допомогою додаткових засобів опори (ходунки, милиці і т.д.) або за допомогою сторонніх осіб. Надягання і управління протезом ускладнено.

2 рівень рухової активності – Середній

Обмежені можливості пересування в зовнішньому світі: пацієнт пересувається за допомогою протеза по рівній поверхні, без додаткових засобів опори. Тривалість і дальність ходи помірно обмежені. Пацієнт може самостійно надягати протез. Управління протезом середнє.

3 рівень рухової активності – Підвищенний

Необмежені можливості пересування в зовнішньому світі: пацієнт може пересуватися на протезі з різною швидкістю, без ускладнень долати будь-які перешкоди. Він в змозі виконувати значні фізичні навантаження, пов’язані з перебуванням на ногах, для виконання побутових або виробничих завдань. Тривалість і дальність ходи пацієнта, в порівнянні зі здоровими людьми, обмежена незначно.

4 рівень рухової активності – Високий

Необмежені можливості пересування в зовнішньому світі з підвищеними вимогами до протезування: пацієнт впевнено пересувається за допомогою протеза. Тривалість і дальність ходи не обмежені. Відмінне управління протезом. Внаслідок активної експлуатації протеза і підвищених функціональних потреб, підвищуються вимоги до конструкції протеза (підвищена надійність вузлів і їх динамічна активність, надійне кріплення протеза і збільшені амортизаційні функції).


Набряки кукси
10 Грудня 2021