Висип на куксі

Висип на куксі

Після операції з приводу ампутації може розвинутися гіперчутливість шкіри кукси, яка у подальшому може спровокувати висип. Це можливо попередити застосовуючи лосьони для тіла без вмісту спирта.

Щоб підготувати шкіру кукси до використання протеза, необхідно робити масаж кукси м’якими бавовняними тканинами. Поступово переходячи до використання для масажу більш жорстких матеріалів (мочалок, щіток, масажних кульок тощо).

Щоб не спровокувати гіперчутливість шкіри кукси та появи висипу, потрібно починати носити протез з 20 хвилин кілька разів на день. Якщо шкіра кукси в задовільному стані (без висипу, опрілості тощо), тоді можна збільшувати термін носіння протеза до 60 хвилин. Збільшуючи термін находження у протезі впродовж дня і проводячи регулярні гігієнічні процедури, поступово переходять на регулярне носіння протеза.

На жаль, від появи висипу не застрахований навіть користувач протеза з великим стажем. Адже при постійній експлуатації протеза, шкіра повністю ізолюється, а в літню спеку ще підвищується потовиділення, все це створює ідеальне середовище для розмноженню найрізноманітніших мікроорганізмів.

Щоб недопустити появи висипу, слід регулярно проводити гігієнічні процедури не тільки кукси, а також, мити куксоприймальну гільзу, силіконові лайнери та прати чохли не рідше раз на день.

У разі, якщо висип має стійкий характер, необхідно звернутися до лікаря.


Набряки кукси
10 Грудня 2021